14 grudnia 2020

Terapia antycellulite

Cellulit jest problemem, który prędzej czy później dotyka wszystkich kobiet. Jest to zniekształcenie struktury tkanki tłuszczowej, która "przechodzi" do struktur skórnych w postaci tzw. zębów. Deformacja skóry, w zależności od stopnia zaawansowania, jest widoczna podczas ucisku, lub, w przypadku bardziej zaawansowanej zmiany, widoczna nawet podczas spoczynku.

 

 

Cellulit jest hormonozależny, występuje u 90% kobiet i około 10% mężczyzn. Jako czynniki wpływające na powstawanie cellulitu uznaje się:

 

  • zła dieta;
  • spożywanie dużych ilości cukru;
  • palenie papierosów;
  • wachania hormonów;
  • siedzący tryb życia;
  • brak ćwiczeń;
  • nadmierne spożywanie soli;
  • buty na obcasie;
  • nadwaga;
  • obcisłe odzienie.

 

 

Cellulit najczęściej występuje na brzuchu, udach i pośladkach. Jest wynikiem nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz zaburzenia krążenia. Jest to defekt nie tylko estetyczny, ale - co jest mniej znanym faktem - również i zdrowotny. Zaawansowany cellulit powoduje ucisk na naczynia krwionośne, a co za tym idzie zaburzenie odżywiania tkanek, a nawet drętwienie kończyn. W miarę upływu czasu i stopnia zaawansowania zmian, jest to defekt trudny do wyeliminowania.

 

 

Cellulit dzielimy na:

Wodny, który powstaje na skutek nadmiernego gromadzenia się wody oraz toksyn w tkankach. Na skutek tego dochodzi do nadmiernego ucisku i nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej.

Tłuszczowy, który powstaje na skutek nadmiernego gromadzenia tkanki tłuszczowej. Powoduje ucisk na naczynia i zaburza usuwanie toksyn. Objawia się nierównościami przypominającymi grudki.

 

 

Jak się pozbyć cellulitu?

 

Walka z cellulitem jest trudna. Jest to o tyle trudny przeciwnik, że nawraca wraz z zaprzestaniem zabiegów, ćwiczeń czy skokami wagi.

Istnieje wiele metod redukcji cellulitu oraz ujędrniania skóry. Dobrze, gdy zabiegi rozpoczniemy wcześnie, wraz z pojawieniem się pierwszych oznak cellulitu.

Do metod redukcji cellulitu należą m.in: drenaż manualny lub bańką chińska. Mają one na celu pobudzenie mikrokrążenia, odprowadzenie chłonki do naczyń limfatycznych, wyrównanie struktury tkanki podskórnej. Wykonywane są również zabiegi z użyciem aparatury podciśnieniowej z masażem. Są to urządzenia, rolki lub głowice masujące, wykorzystujące zjawisko podciśnienia. Urządzenia te pozwalają na kontrolowane stymulowanie mikrokrążenia w tkankach, odprowadzenia zalegającej chłonki i toksyn, pobudzenie spalania tkanki tłuszczowej.

 

Bazową ilością zabiegów przy operowaniu za pomocą aparatury jest od 6 do 8 zabiegów w odstępie czasu około tygodnia. W przypadku urządzenia EVOSHAPE dysponujemy głowicą rotacyjną bezrolkową, która jest bezpieczna dla osób z kruchymi naczyniami. Zabieg opierający się na podciśnieniu, radiofrekwencji i masażu rotacyjnym pozwala na uzyskanie doskonałych efektów redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej z zachowaniem dużego bezpieczeństwa. Zabieg jest dużo mniej bolesny, a ryzyko powstania krwiaków jest dużo mniejsze.

 

Zabiegi z użyciem radiofrekwencji multipolarnej i infrared.

Zabiegi estetyczne bazujące na radiofrekwencji pozwalają na intensywne podgrzanie tkanek głębokich. Podczas zabiegu uzyskujemy efekt diatermii, czyli głębokiego, wymuszonego przegrzania tkanek. Efekt to obkurczenie włókien kolagenowych, intensywne pobudzenie krążenia i spalania tkanki tłuszczowej. Zabieg ten pozwala na wyrównanie struktury skóry, napięcie i zagęszczenie skóry oraz wspomaga redukcję cellulitu.

 

 

Presoterapia - czyli zabieg z wykorzystaniem kombinezonów uciskowych z uciskiem pulsacyjnym. Kombinezony imitują drenaż manualny. Odpowiednie, stopniowe uciskanie kończyn pozwala na przepchnięcie chłonki do naczyń limfatycznych i pobudzenie mikrokrążenia. Zabieg należy powtórzyć 2 razy w tygodniu, po około 10-12 zabiegów na serię.

 

HIFU - zabieg bazujący na wiązce skupionego ultradźwięku, emitowanego w tkanki. Ma to na celu uszkodzenie ścian komórek tłuszczowych i wyeliminowanie depozytów tkanki tłuszczowej z niechcianych miejsc. Zabieg bardzo efektywny, doskonale sprawdza się w przypadku osób , które zredukowały masę ciała i chcą wymodelować sylwetkę.

 

 

Bardzo ważnym elementem w walce z cellulitem jest aktywność fizyczna i racjonalna dieta. Pozwala to na rozbudowanie tkanki mięśniowej i wyeliminowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia pobudzają krążenie, a co za tym idzie, uzyskujemy eliminację toksyn i złogów chłonki, a tkanki odżywione są napięte. Istotne aby aktywność fizyczna opierała się na treningach cardio (czyli takich, które pobudzają krążenie), oraz na ćwiczeniach rozbudowy tkanki mięśniowej. Jako element wspomagający warto zastosować regularny drenaż.

 

 

Bardzo efektywnym zabiegiem jest miejscowa krioterapia. Jest to zabieg bazujący na szoku termicznym, wywołanym chłodem. Efekt to intensywne pobudzenie krążenia, detoksykacja, napięcie skóry. Dobrze jest łączyć ten zabieg z suchym szczotkowaniem w celu dodatkowego pobudzania krążenia, a co za tym idzie - przemiany materii, eliminacji toksyn i odprowadzanie chłonki.

 

 

Cellulit jest dużym problemem kosmetycznym, z którym boryka się większość kobiet bez względu na wiek. Dobrze jest, kiedy terapia antycellulitowa rozpoczyna się wcześnie. Daje to szansę na bardzo dobre efekty zabiegowe. W miarę zaawansowania cellulitu jest on znacznie trudniejszy do wyeliminowania, a zabiegi znacznie bardziej niekomfortowe.

 

Każdy planowany zabieg powinien być skonsultowany ze specjalistą, połączony z dietą i terapią wspomagającą i tak dobrany, aby przede wszystkim nie wyrządzić szkody dla organizmu.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy zabieg, ani najbardziej zaawansowane urządzenie, nie zastąpią zdrowego rozsądku, racjonalnej diety i aktywności fizycznej. Jednak przy zachowaniu synergii tych działań jest duża szansa, że będzie można cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem przez długi czas.

 

Joanna Wcisło

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HBT Clinic

+48 728 915 008

HBT Clinic

ZAPRASZAMY DO SALONU

Created with Webwave CMS

HBT Clinic

ul.Witosa 2

41-200 Sosnowiec

t: +48 728 915 008

e: kontakt@hbtclinic.pl