29 listopada 2020

Radiofrekfencja w terapii skóry

Radiofrekfencja (RF) to pole elektromagnetyczne o zmiennej biegunowości.Szybka zmniana biegunów w tkankach wprowadza je w drgania, co w efekcie powoduje powstania ciepła egzogennego (diatermii).Ciepłota wytworzona na poziomie 43-45 st.C powoduje szezreg pozytywnych z punku widzenia regeneracji tkanek reakcji.

Na początku dochodzi do intensywnego przekrwienia tkanek ,rozszerzenia naczyń krwionośnych.Tkanki są intensywnie odżywione i dotlenione.Na skutek termiki dochodzi do obkurczenia występujących w skórze włókien kolagenowych i elastynowych.Procesy regeneracyjne zastymulowane dzięki oddziaływaniu radiofrekfencji powodują stymulacje fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

 

Efekt to zagęszczenie skóry, poprawa struktury i napiecia skóry,redukcja cieni pod oczami.

 

Radiofrekfencja w kosmetologii

 

Radiofrekfencja znalazła swoje zastosowanie w fizykoterpii oraz w kosmetologii.W fizykoterapii wykorzystuje się radiofrekfencję monopolarną.

 

Radiofrekfencja monopolarna jest to pole elektromagnetyczne o częstostliwości radiowej, gdzie głowica czynna jest osobnym elementem w stosunku do głowicy biernej.Pole elektromagnetyczne przepływa przez całe ciało od głowicy czynnej do głowicy biernej.Oddziałuje dzięki temu na tkanki głebokie.

 

W fizykoterapii głównym celem oddziaływania radiofrekfencji jest stymulacja regeneracji mięśni , stawów,niwelowanie napięcia, stymulacja ukrwienia tkanek, oddziaływanie przeciwzapalne.Przegrzanie tkanek głebokich wpływa pozytywnie na przyspieszenie procesów regeneracyjnych i przeciwzapalnych.Stosowana jest również wspomagająco w terapii manualnej i masażu relaksacyjnym i rozluźniającym.

 

 

W kosmetologii głównie stosowana jest radiofrekfencja multipolarna.Zasada działania radiofrekfencji multipolarnej polega na tym ,że element czynny i bierny znajduje się w jednej głowicy , a głebokośc penetracji pola elektromagnetycznego jest znacznie mniejsza.Pole elektromagnetyczne nie przepływa  przez całe ciało, dzięki czemu zastosowanie tej technologii jest bardziej wszechstronne.

W kosmetologii głównym celem oddziaływania radiofrekfencji jest efekt anti-age.Diatermia uzyskana podczas zabiegu powoduje obkurczenie włókien kolagenowych, stymulację regeneracji skóry.Dzięki zabiegom z wykorzystaniem radiofrekfencji dochodzi do znacznego zagęszczenia skóry,poprawy napiecia i struktóry skóry.

 

Stosując radiofrekfencję w okolicy twarzy jesteśmy w stanie uzyskac efekt napięcia,wymodelowania owalu twarzy, napięcie okolicy szyi i podbródka.

 

Radiofrekfencja jest również wykorzystywana w technologii zwanej radiofrekfencja mikroigłowa, lub frakcyjna.

 

Co to jest radiofrekfencja mikroigłowa i radiofrekfencja frakcyjna?

 

Radiofrekfencja miroigłowa to połaczenie dwóch metod stymulacji skóry.Mikronakłówanie igłami pozłacanymi ,nieizolowanymi  powoduje mikrowynaczynienia.Rozejście osocza i płytek w tkankach pozwala na intensywne ich odzywienie i stanowi swego rodzaju stelaż dla wzrastających włókien kolagenowych.Zainicjowany w ten sposób stan zapalny , apotem procesy regeneracji pozwalają na znaczą poprawę gęstości i struktury skóry.

 

Impuls elektromagnetyczny indukowany podczas iniekcji igły w skórę powoduje intensywne ,punktowe przegrzanie tkanek na określonej głębokości.Dochodzi do maceracji białka i zainicjowania gwałtownego procesu zapalnego.

 

Reasumując połaczenie mikronakłówania i radiofrekfencji powoduje wynaczynienie, odżywienie,gwałtowny stan zapalny i regenerację tkanek.

 

Zastosowanie radiofrekfencji mikroigłowej

 

Radiofrekfencja mikroigłowa ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej.

zabiegi anti-age: Intensywna regeneracja tkanek wywołana zabiegiem powoduje zagęszczenie skóry, napięcie, poprawę kolorytu skóry.W efekcie uzyskujemy wymodelowanie owalu twarzy, redukcję zmarszczek,redukcję cieni pod oczami,poprawę napięcia skóry.

 

 

Redukcja bizn i zrostów:Intensywne procesy zapalne i regeneracyjen znacznie przyczyniają się do zastąpienia tkanki bliznowatej zdrową tkanką o prawidłowej budowie komórkowej.W efekcie przebudowy skóry dochodzi do znacznej poprawy i ujednolicenia struktury, redukcji blizn i zrostów.

 

Leczenie nadpotliwości:Oddziaływanie radiofrekfencji mikroigłowej na dużej mocy i dużej głębokości igły powoduje uszkodzenie gruczołów potowych, a co za tym idzie znaczną redukcją nadpotliwości lokalnej.Najlepsze efekty i tak na prawdę główne zastosowanie metody odnajdujemy w okolicy pachowej.

 

 

 

Każda metoda i sposób zastosowania radiofrekfencji powinien być dobrany do potrzeb klienta, jego oczekiwań iefektu jaki chcemy uzyskać.Przed wybraniem metody należy dokonać konsultacji i oceny skóry i dobrać odpowiednią metodykę.Nie zmieni to faktu,że RF stosowane w zabiegach regeneracyjnych pozwala uzyskac bardzo zadowalające efekty.

 

 

Joanna Wcisło

 

 

 

 

 

HBT Clinic

+48 728 915 008

HBT Clinic

ZAPRASZAMY DO SALONU

Created with Webwave CMS

HBT Clinic

ul.Witosa 2

41-200 Sosnowiec

t: +48 728 915 008

e: kontakt@hbtclinic.pl