30 listopada 2020

Oczyszczanie skóry, hydradermabrazja

O tym ,że oczyszczanie skóry jest czynnością bardzo ważną za pewne wie każdy.Nie każdy jednak wie jak prawidłowo wykonywać tę czynność, aby nie uszkadzając skóry usunąć z niej zanieczyszczenia i ułatwić wchłanianie substancji aktywnych z później nałożonych kosmetyków.

 

Jak oczyścić twarz w domu...czyli prawidłowa pielęgnacja domowa

 

Jeżeli stosuje makijaż należy na początek zastosować mleczko, lub płyn micelarny w celu jego usunięcia. Podstawowym błędem popełnianym przez wiele osób jest zakończenie procesu oczyszczania twarzy na tym właśnie etapie. Dlaczego? ponieważ mleczko ,lub płyn micelarny oczywiście usuną makijaż, ale nie usuną wszystkich zanieczyszczeń, ani nie oczyszczą porów skóry.

 

Jako kolejny etap zaleca się użycie żelu myjącego do twarzy.Dobrze gdyby żel był nawilżający z delikatnymi drobinkami,które wspomogą proces usuwania zanieczyszczeń.Unikamy w codziennej pielęgnacji peelingów gruboziarnistych, które podrażniają skórę,nadmiernie pobudzają gruczoły do wydzielania sebum, mogą przy nadmiernym stosowaniu przyczynić się do powstawania zmian,wyprysków i podrażnień.

Zastosowanie żelu myjącego jest o tyle ważne i niezbędne, że pozwala usunąć resztki makijażu,zanieczyszczeń, usuwa martwy naskórek,nadmiar sebum.

 

Kolejny ważny etap to tonizacja.Tonizacja pozwala na przywrócenie skórze prawidłowego pH.Etap ten jest o tyle ważny, że prawidłowe pH zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów, a co za tym idzie powstawaniu zmian skórnych.

Tonik nie powinien zawierać alkoholu ,ze względu na duże właściwości drażniące i wysuszające.Dużym błędem pielęgnacyjnym szczególnie zauważanym wśród osób z cerą tłustą jest nadmierne jej wysuszanie.Stosowanie preparatów wysuszających , w tym wypadku toników alkoholowych wywołuje odwrotną reakcję skóry.

 

Co to oznacza w praktyce? Oznacza to,że im bardziej staramy się wysuszyć skórę tym bardziej wydziela ona sebum w reakcji obronnej.

Dlatego zaleca się stosowanie preparatów nawilżających,które spowodują poprawę nawilżenia skóry, odbudowę bariery skórno-naskórkowej,oraz spowodują zmniejszenie wydzielania sebum.

 

Etap trzeci to nawilżanie i odżywianie.Bardzo ważny element prawidłowej codziennej pielęgnacji.Nawilżanie i odżywianie dzięki odpowiednio dobranym preparatom pozwala na zniwelowanie zmarszczek, poprawę kolorytu skóry, wspomaga działanie zabiegów wykonanych w gabinecie kosmetologicznym.Spowalnia również procesy starzenia skóry,redukuje wydzielanie sebum.

 

Zaleca się stosowanie koncentratów odżywczych, oraz kremów odpowiednio dobranych do problemu skóry.

 

 

 

 

Oczyszczanie skóry w gabinecie

 

Pomimo prawidłowo wykonanego oczyszczania skóry i prawidłowej pielęgnacji domowej zawsze warto uda się do specjalisty w celu wykonania pełnowymiarowego oczyszczania i złuszczania naskórka, połączonego z intensywnym odżywianiem i stymulacją skóry. 

 

Istnieje wiele metod gabinetowych wykorzystywanych w celu oczyszczenia skóry.Tutaj postaram się przybliżyć zabieg zwany oczyszczaniem wodorowym, czy hydradermabrazją.

Hydradermabrazja to niskoinwazyjny, ale bardzo efektywny zabieg oczyszczania i złuszczania naskórka przy użyciu głowicy podciśnieniowej, przez którą dodatkowo przepływa wysoko przesycona tlenem woda z koktajlem.Przed zabiegiem nakłada się na skórę preparat enzymatyczny, który ma na celu dodatkowo zmiękczyć zrogowaciały naskórek.Wpływa to niewątpliwie pozytywnie na przebieg zabiegu i ułatwia usuwanie martwego naskórka.

Głowica przesuwając się zaciąga fałd skórny, a przepływający koktajl na bazie wody oczyszcza pory skóry usuwając sebum,zaskórniki, zanieczyszczenia,martwy naskórek.Całość jest odtransportowana do butli na zanieczyszczenia.

Zabieg trwa około 30 min. i pozwala na dokładne usunięcie zanieczyszczeń.

 

Jaki jest plus hydradermabrazji? 

 

Podstawowym pozytywnym aspektem zabiegu jest fakt,że pozwala bardzo dokładnie oczyścić skórę, przy jednoczesnym zachowaniu dużego stopnia delikatności zabiegu.Możliwość wykonania zabiegu o każdej porze roku.Możliwość wykonania zabiegu przy praktycznie każdym rodzaju skóry ( nawet delikatnej).

Zabieg hydradermabrazji może być wykonywany nawet u kobiet ciężarnych ( co  jest niewątpliwie doskonałą alternatywą dla Pań).

Zabieg może być powtarzany mniej więcej w odstępie dwutygodniowym.

 

 

Dalsza terapia po zabiegu hydradermabrazji jest ściśle zależna od potrzeb skóry i dobierana podczas konsultacji przed zabiegiem.

Doskonale przygotowana skóra jest chłonna, co ułatwia wtłoczenie substancji aktywnych.

Zabieg hydradermabrazji może być połączony z terapią radiofrekfencji (RF) w celu zniwelowania zmarszczek i zagęszczenia skóry.Można zastosować preparaty silnie nawilżające i wtłoczyć je za pomocą sonoforezy,lub mezoterapii bezigłowej.Stosowane jest również naświetlanie LED jako metoda stymulacji skóry.

 

Dobrym rozwiązaniem (szczególnie w przypadku cery poszarzałej,cery palacza) jest zastosowanie zabiegu infuzji tlenowej.

 

Co to jest infuzja tlenowa?

 

 

 

Zabieg infuzji tlenowej polega na wtłoczeniu w skórę substancji aktywnej pod ciśnieniem z wykorzystaniem tlenu hiperbarycznego.

Podczas zabiegu wykorzystujemy substancje odżywcze,ampułki witaminowe,preparaty nawilżające.Preparat rozprowadzany na skórze pod wysokim ciśnieniem powoduje intensywne jej odżywienie.Skóra jest stymulowana wysokociśnieniowym tlenem,ukrwiene poprawia się znacznie, a co za tym idzie dotlenienie i odżywienie skóry.

Zabieg może być stosowany przy praktycznie każdym rodzaju skóry.Również jako zabieg tzw.bankietowy.

 

 

Joanna Wcisło

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HBT Clinic

+48 728 915 008

HBT Clinic

ZAPRASZAMY DO SALONU

Created with Webwave CMS

HBT Clinic

ul.Witosa 2

41-200 Sosnowiec

t: +48 728 915 008

e: kontakt@hbtclinic.pl