16 grudnia 2020

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

W ostatnich latach medycyna estetyczna stała się usługą coraz bardziej przystępną. Postęp technologiczny oraz rozwój metod zabiegowych pozwalają na zachowanie młodego i zdrowego wyglądu skóry na długi czas. Ponadto ingerencja estetyczna przestała być domeną osób publicznych, zyskując coraz większą popularność wśród szerszego grona zainteresowanych. 

Jednak zabiegi estetyczne przez długi czas były zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Wielu mężczyzn wzbraniało się przed korzystaniem z usług poprawiających wygląd z obawy przed uznaniem za zniewieściałych lub niemęskich. Na szczęście, od kilku lat możemy zaobserwować wzrost świadomości społeczeństwa, które w końcu zaczęło dopuszczać myśl, iż nie tylko panie mogą i chcą dobrze wyglądać. Coraz częściej poruszane publicznie tematy związane z męskim wyglądem spowodowały, że panowie chętniej decydują się na inwazyjne metody regeneracyjne oraz upiększające.

Liczne wystąpienia publiczne, praca biurowa i ogólna konieczność odpowiedniej prezencji sprawiły, że wśród mężczyzn wzrosło zainteresowanie nie tylko siłownią, pomocą trenerów personalnych, dietetyków i stylistów, ale również usługami kosmetologów oraz lekarzy medycyny estetycznej.  

 

 

 

Jakie zabiegi dla mężczyzn?

 

Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, preferują zabiegi niewymagające dużo czasu. Takie, które przynoszą dobre oraz szybko widoczne efekty, bez konieczności częstych wizyt w gabinecie. Ponadto panom zależy na tym, aby ingerencja kosmetyczna była dyskretna i wyglądała naturalnie. 

Do takich zabiegów należą:

 

Laseroterapia: zabiegi dotyczą zarówno depilacji jak i fotoodmładzania; wyrównywania struktury oraz ablacji skóry; zamykania naczyń oraz redukcji rumienia. Wszystkie te zabiegi pozwalają na znaczną poprawę prezencji, przy maksymalnym zachowaniu naturalności aparycji.

Decyzja związana z depilacją jest poparta m.in. życzeniem partnerki, panującymi trendami, koniecznością ekspozycji ciała, ale przede wszystkim - wygodą i poczuciem własnego komfortu. Zamykanie naczynek i redukcja rumienia jest równie często wybieranym przez panów zabiegiem. Oddziaływanie czynników zewnętrznych i hormony wpływają na poszerzanie się naczyń włosowatych, szczególnie w okolicy twarzy, a powoduje to nieestetyczny efekt. Redukcja naczyń pozwala uzyskać większy komfort i poprawienie wyglądu.

 

Criolift: zabieg doskonały dla skóry zarówno męskiej, jak i kobiecej. Powoduje gwałtowne pobudzenie mikrokrążenia skóry, odżywienie, a także zwiększa napięcie. Niska temperatura na poziomie -10°C powoduje ujędrnienie, napięcie i ogólną poprawę wyglądu skóry, która wygląda na odświeżoną i młodszą. Zabieg działa odżywczo i przygotowuje skórę do wtłaczania substancji aktywnych.

 

Kwas hialuronowy: zabieg polega na wtłoczeniu w odpowiednich głębokościach kwasu hialuronowego, który wiąże wodę, wypełnia ubytki tkankowe i powoduje wzmocnienie oraz poprawę napięcia skóry. Kwas usieciowany zapewnia spłycenie bruzd, a także poprawę struktury.

Zabieg wykonany przy użyciu igły lub kaniuli.

 

Radiofrekwencja: zabieg polegający na zastosowaniu pola elektromagnetycznego o częstotliwości radiowej. Powoduje to podgrzanie tkanek głębokich do temperatury około 43°C, na skutek czego dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych i stymulacji produkcji nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych. Ponadto zabieg zapewnia poprawę gęstości i struktury skóry, a także redukcję zmarszczek.

 

HIFU: zabieg wykorzystujący skupiony ultradźwięk w celu punktowego podgrzania tkanek. Temperatura uzyskana punktowo to około 60 °C. Efekt to miejscowa koagulacja białka, stymulacja regeneracji tkanek, redukcja depozytów tkanki tłuszczowej, napięcie i regeneracja mięśni, w tym wiotkiego podbródka.

 

Leczenie nadpotliwości: zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej lub radiofrekwencji mikroigłowej. Zabieg upośledza działanie nerwów odpowiedzialnych za nadreaktywność gruczołów potowych. Radiofrekwencja powoduje uszkodzenie gruczołów potowych, a w efekcie zatrzymuje nadpotliwość.

 

Hydrodermabrazja i carbopeel: oba zabiegi mają na celu intensywne oczyszczenie i nawilżenie skóry. Polegają na złuszczeniu martwej warstwy naskórka, a następnie aplikacji substancji nawilżających. Usuwane są zaskórniki oraz zanieczyszczenia.

 

 

 

 

W dzisiejszych czasach zadbany wygląd powoduje, iż jesteśmy odbierani jako bardziej profesjonalni i solidni. Wypielęgnowana osoba odbierana jest jako konkretna, budząca zaufanie i mająca pełną kontrolę nad własnym życiem. Staranna prezencja sprawia, że stajemy się lepszym partnerem biznesowym. 

Korzystanie z zabiegów kosmetologii i medycyny estetycznej przestało być dla panów powodem do wstydu, a stało się oznaką profesjonalizmu i szacunku dla samego siebie. 

 

Joanna Wcisło

 

 

 

HBT Clinic

+48 728 915 008

HBT Clinic

ZAPRASZAMY DO SALONU

Created with Webwave CMS

HBT Clinic

ul.Witosa 2

41-200 Sosnowiec

t: +48 728 915 008

e: kontakt@hbtclinic.pl