15 stycznia 2021

Infuzja tlenowa i tlenoterapia

 Terapia tlenowa jest coraz częściej wykorzystywanym zabiegiem wspomagającym w medycynie estetycznej i kosmetologii. Ze względu na bardzo dobre efekty terapeutyczne coraz częściej stosowane są zabiegi, które mają na celu dotlenienie skóry i organizmu.

 

Do najpopularniejszych jak do tej pory zabiegów kosmetologicznych należy infuzja tlenowa. Jest to małoinwazyjny zabieg, który ma na celu wtłoczenie pod wysokim ciśnieniem i przy użyciu wysokoskoncentrowanego tlenu (93-95%) substancji aktywnej w głab skóry. Podczas zabiegu możemy zaobserwować obkurczenie, a potem rozszerzenie naczyń włosowatych. Efektem tego jest poprawa ukrwienia skóry i zmożona absorbcja substancji aktywnych podanych na powierzchni skóry.

Dodatkowo zastosowany tlen wpomaga terapię leczenia skóry, zapobiega rozwojowi bakterii beztlenowych, wspomaga procesy regeneracji skóry.

Zabieg infuzji tenowej może być wykonywany o każdej porze roku i na każdym typie skóry (nawet skóra wrażliwa).

Niska inwazyjność i delikatność podczas wtłaczania substancji aktywnej pozwala na uniknięcie podrażnień.

 

Najlepsze efekty uzyskujemy w przypadku, gdy skóra zostanie odpowiednio przygotowana. Przed wykonaniem zabiegu infuzji należy dokładnie oczyścić i delikatnie złuszczyć skórę. Pozwoli to na lepszą absorbcję substancji aktywnych, a co za tym idzie zwiększy efektywność zabiegu.

 

Zabieg infuzji tlenowej możemy wykonywac na kilka sposobów, stosując przy tym różne sposoby wtłaczania.

 

Infuzja tlenowa klasyczna-podczas tego zabiegu wykorzystujemy pistolet ze zbiorniczkiem na substancję aktywną. Podczas zabiegu tlen pod ciśnieniem powoduje wypchnięcie substancji aktywnej i wtłoczenie jej w głąb skóry.

Jest to zabieg delikatny, dający przy okazji poczucie chłodu.

 

Infuzja tlenowa płaskogłowicowa - jest to zabieg, podczas którego wykorzystujemy płaska głowicę matującą. Substancja aktywna jest najpierw rozprowadzona na skórze. Następnie przy pomocy głowicy i ruchu masującego, wtłaczany jest tlen.

Zabieg może być z powodzeniem stosowany również do skóry głowy. Szczególnie dobre efekty uzyskujemy przy problemach łojotoku skóry głowy, czy łupieżu.

 

 

Infuzja wysokociśnieniowa - podczas zabiegu wykorzystujemy specjalną głowicę, w której zostaje umieszczona strzykawka z substancją aktywną. Podczas wystrzału tlenu dochodzi do jednoczesnego wypchnięcia substancji aktywnej. Uderzenie pod wysokim ciśnieniem powoduje intensywne pobudzenie mikrokrążenia skóry. W efekcie dochodzi do poprawy kolorytu i ujędrnienia skóry.

 

 

 

Tlenoterapia z terapią LED

 

 

Do zabiegów coraz bardziej popularnych i stosowanych w kosmetologii jest tlenoterapia połaczona z terapią LED. Podczas zabiegu stosowana jest maska tlenowa umieszczana nad twarzą klienta. Kapsuła jest najczęściej połączona z diodami LED emitującymi wiązkę o długości fali 610nm i 750nm.

Podczas sesji tlen o wysokim stężeniu (93-95%) jest indukowany, co pozwala na uzyskanie dwojakiego efektu terapeutycznego.

 

Intensywne dotlenienie organizmu - kilkunastominutowe oddychanie tlenem pozwala na intensywne dotlenienie organizmu oraz przyspieszenie procesów regeneracji. Często pozwala zredukować zmęczenie, chroniczne bóle głowy, a nawet obniżyć napięcie.

 

Dotlenienie skóry - podczas zabiegu nakłada się na skórę odpowiednio dobraną maskę, lub substancję aktywną. Połączenie ich z terapią tlenową pozwala na lepsze wchłanianie substancji aktywnych, dotlenienie skóry.

 

Terapia LED - zastosowanie światłoterapii podczas sesji tlenowej pozwala na dodatkową stymulację procesów regeneracji skóry. Dochodzi do pobudzenia fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, zmniejszenia łojotoku i przyspieszenia gojenia ewentualnych ran (np. zmiany potrądzikowe).

 

 

Zabiegi tlenowe, oraz infuzyjne często stosowane są jako tzw. zabiegi bankietowe. Nie mniej jednak znajdują szersze zastosowanie w połączeniu z zabiegami leczniczymi i regeneracyjnymi.

 

Możliwość wykonania zabiegu przez cały rok znacznie poszerze spektrum jego zastosowania.

 

 

Joanna Wcisło

 

 

 

HBT Clinic

+48 728 915 008

HBT Clinic

ZAPRASZAMY DO SALONU

Created with Webwave CMS

HBT Clinic

ul.Witosa 2

41-200 Sosnowiec

t: +48 728 915 008

e: kontakt@hbtclinic.pl