23 maja 2022

Chcesz pięknie wygladać? Zacznij od środka

Piękny wygląd jest ogromnie istotnym elementem naszego życia.Ułatwia zarówno funkcjonowanie w sferze prywatnej,jak i zawodowej.

Ogólnie panujący kult pięknego ciała i szybkiego powrotu do formy z jednej strony jest motywujący,z drugiej krzywdzi i zaburza samoocenę.

Masmedia promujące idealny wygląd ,podążający za trendami urody wskazują jak powinna wyglądać "idealna" kobieta i "idealny " mężczyzna.

Klasyczna medycyna estetyczna i chirurgia wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom,zapewniając szereg bardziej,lub mniej inwazyjnych zabiegów.

 

Chirurgia pozwala na:

-usunięcie nadmiaru skóry po utracie wagi 

-lifting skóry twarzy i ciała

-blefaroplastyka powiek

-lifting piersi

-estetykę ginekologiczną

-liposukcję 

 

i wiele innych

 

Medycyna estetyczna :

-wypełniacze

-botoź

-wypełnianie  ubytków

-korygowanie niedoborów  twarzy (usta,żuchwa,wolumetra,nos etc.)

-stymulatory tkankowe

-osocze

-zabiegi iniekcyjne i intensywnie stymulujące skórę

-zabiegi intensywnie redukujące tkankę tłuszczową

-zabiegi stymulujące mięśnie

 

 

 

Bardzo rzadko niestety edukuje się pacjentów, że zabiegi chirurgiczne czy medycyny estetycznej to tylko rozwiązanie tymczasowe, które tak naprawdę nie załatwia sprawy trwale.

 

Zapytacie mnie "o czym ja mówię"?!

 

Już tłumaczę..

 

Tak naprawdę walkę o piękny wygląd należy zacząć od głowy i zmiany trybu życia.

Jest to jedyne rozwiązanie ,aby efekty uzyskane były trwałe i faktyczne.

Najprostszym przykładem na to,że to jak wyglądamy jest zależne od tego w jakim stanie jest nasz organizm jest stan naszej skóry. Skóra to najlepszy obraz kondycji naszego organizmu.W zalezności od tego czy mamy zaburzenia hormonalne,niedobory witamin,zakażenia bakteryjne lub grzybicze,anemię ,nadwagę lub złą dietę,nasza skóra bardzo szybko da nam o tym znać.

Niewątpliwie na stan naszego ciała i wygląd zależy od wielu zmiennych zachodzących w naszym organizmie i nie bez powodu wymienię tutaj:

 

-zaburzenia hormonalne

-dieta

-nadmiar cukru w diecie

-nadwaga

-nadmiar tłuszczu w diecie

-palenie tytoniu

-spożywanie nadmiaru alkoholu

-nadmierne opalanie

-stany chorobowe

-autoagresje

-zła pielęgnacja skóry

-nadkażenia skóry przez pasożyty i grzyby

-depresja

-stres

-leki

Jest to tylko niewielka część elementów,które przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii powinniśmy wziąć pod uwagę.Zapytacie "a po co"?

Już tłumaczę.

Każdy z tych elementów wpływa na procesy zachodzące w organizmie.

Nie jesteśmy w stanie racjonalnie  i bezpiecznie wymodelować sylwetki,wyeliminować cellulitu,ujędrnić skóry jeżeli nie zaczniemy od zmiany diety,wdrożenia ruchu i zmiany trybu życia. Tylko połączenie elementów zabiegowych ,prawidłowej diety i ruchu pozwala na uzyskanie dobrych i co najważniejsze trwałych efektów.Niestety musicie się Państwo liczyć z faktem,że nawet najdroższy i najbardziej promowany zabieg nie przyniesie zadowalających efetów,jeżeli sami nie wdrożycie pracy ze swojej strony.W przypadku zabiegów lipolitycznych brakiem zmiany diety,spożywaniem nadmiaru tłuszczu wpływacienie tylko na znacznie obniżone pozytywne efekty zabiegów, ale również ryzykujecie znacznym obciążeniem układu wydalniczego.Niestety w przypadku zabiegów gabinetowych to właśnie układ wydalniczy  musi uporać się z triglicerydami,które uwalniamy.Optymalnie ,gdy wspomagamy ten proces,a nie obciążamy dodatkowo układu.

 

 

Cera naczyniowa i przebarwienia.

Jedne  i drugie są bardzo powszechnym problemem estetycznym wśród klientów.Należy jednak pamiętać ,że w przypadku zarówno jednych jak i drugich same zabiegi powierzchowne to stanowczo za mało.

W przypadku naczynek głównym czynnikiem,powodującym ich rozszerzanie jest ich znaczne osłabienie.Mówiąc bardziej obrazowo naczynka nie wytrzymują naporu ciśnienia krwi i w celu zmniejszenia ciśnienia rozszerzają się .Efekt to teleangiektazje i rumień, który pogłębia się po spożyciu produktów ostrych,alkoholu czy zmianie temperatury.

Leczenie naczynek tylko przy użyciu lasera czy IPL jest tak naprawdę trochę jak walka z wiatrakami.Owszem zamkniemy naczynka,ale niedługą chwile potem pojawią się kolejne.

Podstawą do jakiejkolwiek skutecznej terapii jest przede wszystkim ocena stanu zdrowia,uregulowanie ciśnienia krwi (jeśli takowe jest za wysokie),wyeliminowanie z diety czynników wywołujących rumień,prawidłowa pielęgnacja domowa skóry i co bardzo ważne suplementacja składnikami,wzmacniającymi ściany naczyń krwionośnych.

 

W przypadku przebarwień główną przyczyną ich powstawania jest zaburzenie w obrębie pracy melanocytów.

Przyczyną są:

-zaburzenia hormonalne

-stany zapalne skóry

-nadmierna ekspozycja na słońce

 

W tym przypadku doskonale sprawdza sie:

-laseroterapia

-kwasy

-terapia IPL ,oraz LED

-skoncentrowane kosmetyki rozjaśniające ( z wit. C,kwasem mlekowym,kwasem szikimowym,wit.A)

 

Musimy jednak pamiętać,że:

Podstawą uzyskania trwałego elementu jest zrównoważona pielęgnacja skóry, stosowanie filtrów słonecznych, wyeliminowanie czynnika powodującego zmiany zapalne skóry ( zaburzenia hormonalne,zakażenia skóry,trądzik).Połączenie tych elementów sprawia,że wykonane zabiegi są efektywne ,a efekty długotrwałe.

 

 

Blizna,zrosty i rozstępy;

 

Każdy z tych elementów powstał na skutek uszkodzenia skóry, lub zmniejszenia jej odporności na rozciąganie.W przypadku blizn i rozstępów mamy również do czynienia z zaburzeniem ruchomości i bólem, który musimy wyeliminować.

Aby rozerwać zrost wykonujemy szereg zabiegów od HIFU,radiofrekwencji mikroigłowej po fizjoterapię i fizykoterapię.Wszystko po to, aby przywrócić tkankę bliznowatą do jak najbardziej prawidłowej formy.

 

Rozstępy powstają zazwyczaj na skutek zbyt szybkiego rozciągania skóry ( nadwaga,ciąża).Skora pęka,tworząc nieestetyczne zmiany.Walka z rozstępami jest trudna i długotrwała.

W tym przypadku łaczymy:

-radiofrekwencję mikroigłową

-laser

-kwasy

-laktoferynę

-dieta bogata w witaminy i białko.

Zarówno przy wytężonym treningu,jak w terapii skóry dostarczanie dodatkowego białka do organizmu przynosi doskonałe efekty.

 

Terapia anti-age:

Jest wiele czynników wpływających na starzenie skóry (jednym z nich jest wiek),nie mniej jednak zmiany chorobowe,zła dieta  i wiele innych czynników mogą przyspieszać ten proces i   spowalniać procesy  regeneracji wywoływane zabiegami.

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek serii zabiegów musimy wziąć pod uwagę wiele czynników i dopasować terapie do nich.   

Należy pamiętać,że aby uzyskać efekty faktycznej regeneracji i efekt ant-age nalezy wykonać serię zabiegów i terapię łaączoną, która wymusza namnażanie komórek skóry i jej regenerację.Zabiegi polegające jedynie na wypychaniu ubytków nie dają efektów długotrwałych i dość słabo wywołują regenerację.

W tym wypadku musimy nastawić się na czas i systematyczność.  Nie uzyskamy dobrych efektów jednym zabiegiem, a  tempo regeneracji skóry jest wyznacznikiem kontynuacji zabiegów.

Tutaj niestety też musimy zwrócić uwagę na stan zdrowia.

Wszelkie zaburzenia zdrowotne,leki i co ważne dieta wpływają zasadniczo na czas regeneracji i efekty zabiegów.

 

 

Jak witać powyżej,terapia skóry,czy sam proces dbania o wygląd nie opiera się jedynie na zabiegach i korekcji wyglądu.

Na szczęście coraz częściej zwraca się uwagę na całościowe podejście do kwestii ładnego wyglądy.Owszem nasza praca polega na korygowaniui mankamentów urody,nie mniej jednak lwia część pracy leży po stronie osoby,z którą zaczynamy pracę i ścisła współpraca na poziomie pacjent-specjalista. 

 

 

Joanna Wcisło                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HBT Clinic

+48 728 915 008

HBT Clinic

ZAPRASZAMY DO SALONU

Created with Webwave CMS

HBT Clinic

ul.Witosa 2

41-200 Sosnowiec

t: +48 728 915 008

e: kontakt@hbtclinic.pl